My Favorite Movies


  exper88's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
2
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
The Last of the Mohicans 1992,  R)
8
Judge Dredd 1995,  R)
9
Sin City 2005,  R)
10
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
11
Saving Private Ryan 1998,  R)
12
The Thin Red Line 1998,  R)
13
The Patriot 2000,  R)
14
Gladiator 2000,  R)
15
Transformers 2007,  PG-13)
16
Pitch Black 2000,  R)
17
The Way of the Gun 2000,  R)
18
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
19
Alien Resurrection 1997,  R)
20
Alien3 1992,  R)
21
Starship Troopers 1997,  R)
22
Silent Hill 2006,  R)
23
Doom 2005,  R)
24
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
25
8 Mile 2002,  R)
26
The Ring 2002,  PG-13)
27
300 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments