My Favorite Movies


  excon46's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
3
Van Helsing 2004,  PG-13)
4
Resident Evil 2002,  R)
5
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
6
Pitch Black 2000,  R)
7
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
8
See No Evil 2006,  R)
9
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
10
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) 2006,  R)
11
The Crow 1994,  R)
12
The Crow: City of Angels 1996,  R)
13
Young Guns 1988,  R)
14
Young Guns II 1990,  PG-13)
15
Braveheart 1995,  R)
16
The Passion of the Christ 2004,  R)
17
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
18
Payback 1999,  R)
19
Signs 2002,  PG-13)
20
Forever Young 1992,  PG)
21
Lethal Weapon 1987,  R)
22
Ransom 1996,  R)
23
Mad Max 1979,  R)
24
Lethal Weapon 3 1992,  R)
25
Lethal Weapon 2 1989,  R)
26
We Were Soldiers 2002,  R)
27
The Patriot 2000,  R)
28
Mad Max Beyond Thunderdome 1985,  PG-13)
29
What Women Want 2000,  PG-13)
30
The Pacifier 2005,  PG)
31
A Man Apart 2006,  R)
32
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
33
XXX 2002,  PG-13)
34
Friday 1995,  R)
35
Next Friday 2000,  R)
36
Friday After Next 2002,  R)
37
Are We There Yet? 2003,  PG)
38
All About the Benjamins 2002,  R)
39
Barbershop 2002,  PG-13)
40
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
41
xXx: State of the Union 2005,  R)
42
Boyz n the Hood 1991,  R)
43
Unforgiven 1992,  R)
44
Pale Rider 1985,  R)
45
Firefox 1982,  PG)
46
The Gauntlet 1977,  R)
47
High Plains Drifter 1973,  R)
48
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
49
Any Which Way You Can 1980,  PG)
50
Every Which Way But Loose 1978,  PG)
51
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) 1964,  R)
52
Hang 'em High 1968,  PG-13)
53
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
54
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
55
Friday the 13th 1980,  R)
56
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
57
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
58
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
59
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
60
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
61
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
62
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
63
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
64
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
65
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
66
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
67
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
68
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
69
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
70
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
71
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
72
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
73
The Crow: Stairway to Heaven ,  G)
74
The Crow - Salvation 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments