Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  EvilEmoGirl's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
OMG!!! I love this! It went by all so fast, I wanna watch it again ha ha! When I first seen Edward my heart almost stopped and when The Cullens walked into the cafeteria I was so excited lol!
2
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006,  Unrated)
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene
omg i fing love this :D i have it
3
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm! 2006,  Unrated)
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm!
i love this hahahaha i have it :p
4
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
OMG my fav vampire movie Lestate is awesome!
5
Hocus Pocus 1993,  PG)
Hocus Pocus
I watched this movie when it came out and since then I love witches!
6
Cruel Intentions 1999,  R)
7
Practical Magic 1998,  PG-13)
8
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
i love this movie!
9
The Craft 1996,  R)
The Craft
Loved it!
10
Devour 2005,  R)
Devour
OMG Jensen Ackles is so good in this! it's weird and creepy but i like it hahaha.
11
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
awesome movie bunch of hotties!
12
The Return 2006,  PG-13)
The Return
I love this movie Sarah is so awesome in here
13
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
love this movie!
14
Ginger Snaps 2000,  R)
Ginger Snaps
this movie is so awesome
15
Ginger Snaps 2 - Unleashed 2004,  R)
Ginger Snaps 2 - Unleashed
loved it
16
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004,  R)
Ginger Snaps Back - The Beginning
good movie XD
17
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
18
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
19
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
also love this vampire movie!
20
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
21
Sleepy Hollow 1999,  R)
22
The Departed 2006,  R)
The Departed
awesome movie i love it
23
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
this movie is so awesome!
24
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
haha funny shit
25
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
hahahaha

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments