My Favorite Movies


  evildeadman1's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
brill you can watch it 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000,0000000000000000000000000000000000000000000000.2 times and youd still love it 5/5
2
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
Monty Python's The Meaning of Life
briliant film
3
The Fly 1986,  R)
The Fly
my 2nd favourate film!!!!! very gory,grousome and not for the faint hearted brill horror brill for u jake
4
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
Little Shop of Horrors
feed me seymore feed meeeeeeeee
5
Click 2006,  PG-13)
Click
it is amazing adam sandler has done it agian along wth chris walken
6
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
haahahahahahahhahahhahhhahahahhahahahahah
7
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
if its as funny as the last one i'll
larf my head of
8
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
its a baby awwwwwwwww aghhhhhhhhhhhhits tearing off me face!!!! lol
9
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
kick ass
10
Little Nicky 2000,  PG-13)
Little Nicky
popeyes chikin is ****in awsome
11
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
what the hell is wrong with tim burton did his parents die in childhood or sumit cuz hes messed up anyway good movie
12
Land of the Dead 2005,  R)
13
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
yet another classic
14
Child's Play 2 1990,  R)
Child's Play 2
heeeeeeeeeeres chucky
15
King Kong 2005,  PG-13)
King Kong
Great
16
Lewis Black: Red, White & Screwed 2006,  Unrated)
Lewis Black: Red, White & Screwed
real stand up comedy
17
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
jack black and a fat bald dude
cool
18
Lewis Black: Black on Broadway 2004,  Unrated)
Lewis Black: Black on Broadway
yet agian real stand up comedy
19
Saw III 2006,  R)
20
Saw 2004,  R)
21
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
heer cums his wife with a large combat knife hides it behind her back and in your head with a thwak!!! lol
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
good but not perfect
23
Child's Play 3 1991,  R)
24
Child's Play 1988,  R)
Child's Play
dun duuun duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun
25
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
26
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
27
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
28
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
29
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
30
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
31
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
32
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
33
Jason X 2001,  R)
Jason X
one ov the best films eva
34
Friday the 13th 1980,  R)
35
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
36
Freddy vs. Jason 2003,  R)
37
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
38
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th 2000,  R)
39
Saw II 2005,  R)
Saw II
good film. bit twisted though as all of them are
40
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
41
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
42
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
43
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
44
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
vrooooom
45
Night of the Living Dead 1990,  R)
Night of the Living Dead
1 ov the best films iv ever seen
46
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
lol ha :)
47
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Enjoyable
48
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
49
Anger Management 2003,  PG-13)
Anger Management
agaaaagagagahhhhhhhhhhh
50
Shrek the Third 2007,  PG)
51
Shrek 2001,  PG)
Shrek
very enjoyable
52
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
grab life by the balls
53
Man of the Year 2006,  PG)
54
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
perfect
55
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
another perfect film
56
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
Who Framed Roger Rabbit
probely one of the best films ever made
57
Nacho Libre 2006,  PG)
58
Night of the Living Dead 3D 2006,  R)
59
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
60
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
61
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
62
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
63
Texas Chainsaw Massacre: A Family Portrait 1988,  Unrated)
64
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
65
The Texas Chainsaw Massacre - The Next Generation (The Return of the Texas Chainsaw Massacre) 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments