My Favorite Movies
| EvilBruce's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 2 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 5 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Jackie Brown 1997, R) |
|
| 8 |
Desperado 1995, R) |
|
| 9 |
El Mariachi 2001, R) |
|
| 10 |
Snatch 2001, R) |
|
| 11 |
Domino 2005, R) |
|
| 12 |
Four Rooms 1995, R) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 18 |
Star Wars: Revelations 2005, PG) |
|
| 19 |
Ewoks: The Battle for Endor 1985, Unrated) |
|
| 20 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 21 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 22 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 23 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 24 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 26 |
The Golden Child 1986, PG-13) |
|
| 27 |
Baby - Secret of the Lost Legend 1985, PG) |
|
| 28 |
Alice (Neco z Alenky) 1988, Unrated) |
|
| 29 |
War (Rogue Assassin) 2007, R)
OH! man OH! MAAANN!!! Jason Statham VS. Jet Li !!!! i really wanna see that happenin' .... it's like The Transporter VS. Fist of Legend..(lol) some action must be totally insane, those 2 make a good combination in a movie, even better FOES!!!! this 24 august i'm in theaters people... see ya there!!! |
|
| 30 |
True Romance 1993, R) |






























