My Favorite Movies
| evev24's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 2 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 3 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 4 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 7 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 10 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 11 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 12 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 17 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 18 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 19 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 20 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 21 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 22 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 23 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 25 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 26 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 27 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 28 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 29 |
American Psycho 2000, R) |





























