My Favorite Movies


  Eveofdarkness's Rating My Rating
1
Halloween 2007,  R)
2
Feast 2006,  R)
3
Eternal 2004,  R)
4
Hostel 2006,  R)
5
May 2002,  R)
6
House of 1000 Corpses 2002,  R)
7
Tamara 2005,  R)
8
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
9
Hatchet 2006,  R)
10
30 Days of Night 2007,  R)
11
28 Days Later 2002,  R)
12
28 Weeks Later... 2007,  R)
13
Silent Hill 2006,  R)
14
House on Haunted Hill 1999,  R)
15
Hostel: Part II 2007,  R)
16
Wrong Turn 2003,  R)
17
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
18
Dawn of the Dead 2004,  R)
19
The Devil's Rejects 2005,  R)
20
Vampires 1998,  R)
21
Blade 1998,  R)
22
The Devil's Advocate 1997,  R)
23
The Return of the Living Dead 1985,  R)
24
Return of the Living Dead Part II 1988,  R)
25
Return of the Living Dead 3 1993,  R)
26
The Exorcist 1973,  R)
27
Exorcist - The Beginning 2004,  R)
28
Resurrection 1999,  R)
29
Dracula 2000 2000,  R)
30
8MM 1999,  R)
31
Hard Candy 2005,  R)
32
The Quiet 2005,  R)
33
Stir of Echoes 1999,  R)
34
Sometimes They Come Back 1991,  R)
35
Poison Ivy 1992,  R)
36
Angel Heart 1987,  R)
37
Girl, Interrupted 1999,  R)
38
Secretary 2002,  R)
39
Bully 2001,  R)
40
The Relic 1997,  R)
41
Unrest 2006,  R)
42
Toolbox Murders 2004,  R)
43
Final Destination 2 2003,  R)
44
Saw III 2006,  R)
45
Saw IV 2007,  R)
46
Dead Birds 2004,  R)
47
Dead End 2003,  R)
48
Cabin Fever 2002,  R)
49
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
50
The Hills Have Eyes 2006,  R)
51
Stigmata 1999,  R)
52
Nightbreed 1990,  R)
53
Hellraiser 1987,  R)
54
Ginger Snaps 2000,  R)
55
The Prophecy 1995,  R)
56
À l'Intérieur (Inside) ,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments