My Favorite Movies


  evensstarr's Rating My Rating
1
Tommy Boy 1995,  PG-13)
2
Fight Club 1999,  R)
3
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
4
Office Space 1999,  R)
5
Léon (The Professional) 1994,  R)
6
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
7
Interview with the Vampire 1994,  R)
8
The Fifth Element 1997,  PG-13)
9
Half Baked 1998,  R)
10
Stargate 1994,  PG-13)
11
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
12
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
13
Spirited Away 2001,  PG)
14
Groundhog Day 1993,  PG)
15
SLC Punk 1998,  R)
16
Spaceballs 1987,  PG)
17
The Goonies 1985,  PG)
18
The Illusionist 2006,  PG-13)
19
Face/Off 1997,  R)
20
Cube 1997,  R)
21
The Lost Boys 1987,  R)
22
Almost Famous 2000,  R)
23
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
24
American Beauty 1999,  R)
25
Rolling Kansas 2002,  R)
26
X-Men 2000,  PG-13)
27
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
28
Trainspotting 1996,  R)
29
The Hamiltons 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments