My Favorite Movies
| eVenent's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 3 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 6 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 8 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 10 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Slumdog Millionaire 2008, R) |
|
| 12 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |












