My Favorite Movies
| evankirby's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Heat 1995, R) |
|
| 2 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 3 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
The Departed 2006, R) |
|
| 6 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 7 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 8 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 9 |
Running Scared 2005, R) |
|
| 10 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 11 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 12 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 13 |
There Will Be Blood 2007, R) |
|
| 14 |
All the President's Men 1976, PG) |
|
| 15 |
Garden State 2004, R) |
|
| 16 |
Fargo 1996, R) |
|
| 17 |
The Mist 2007, R) |
|
| 18 |
The Last Kiss 2006, R) |
|
| 19 |
Crash 2005, R) |
|
| 20 |
The Devil's Rejects 2005, R) |




















