My Favorite Movies
| evamia19's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 2 |
9 1/2 Weeks 1986, R) |
|
| 3 |
Casino 1995, R) |
|
| 4 |
Like Water for Chocolate (Como Agua para Chocolate) 1993, R) |
|
| 5 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 6 |
Rebecca 1940, Unrated) |
|
| 7 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 8 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 9 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 10 |
Scarface 1983, R) |
|
| 11 |
Secretary 2002, R) |
|
| 12 |
Something Wild 1986, R) |
|
| 13 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 14 |
The Sandlot 1993, PG) |
|
| 15 |
Ash Wednesday 2002, R) |
|
| 16 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 17 |
Spellbound 1945, Unrated) |
|
| 18 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 19 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 20 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 21 |
Key Largo 1948, Unrated) |




















