My Favorite Movies
| evaluvsmovies's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 3 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 5 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 6 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Rat Race 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Ringer 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 14 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 15 |
Airplane! 1980, PG) |
|
| 16 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 18 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 21 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Conspiracy Theory 1997, R) |
|
| 24 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 25 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 26 |
Zodiac 2007, R) |
|
| 27 |
A Little Princess 1995, G) |
|
| 28 |
Crash 2005, R) |




























