Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Etsuko's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Eragon 2006,  PG)
Eragon
Worth every penny to see in the cinema



=D =D =D
5
Ju-on: The Grudge 2003,  R)
6
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Ju-on is much better though
7
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
8
The Passion of the Christ 2004,  R)
9
Identity 2003,  R)
Identity
Understood this film before the rest of my family
10
Mindhunters 2005,  R)
11
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
12
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
13
Spirited Away 2001,  PG)
14
Flushed Away 2006,  PG)
Flushed Away
Yay Slugs!
15
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
Wilson is the best actor in this film.........
16
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
17
Beetlejuice 1988,  PG)
18
Sometimes They Come Back for More 1998,  R)
19
Tekken: The Motion Picture 1998,  Unrated)
20
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
much better than the first

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments