My Favorite Movies
| etorsten's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Auf der Anderen Seite (The Edge of Heaven) (On the Other Side) 2007, Unrated) |
|
| 2 |
The Lives of Others 2006, R) |
|
| 3 |
Monks - The Transatlantic Feedback 2007, Unrated) |
|
| 4 |
Open Your Eyes (Abre los ojos) (Permanent Midnight) 1997, R) |
|
| 5 |
Super Size Me 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Le Scaphandre et le Papillon (The Diving Bell and the Butterfly) 2007, PG-13) |
|
| 7 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Paranormal Activity 2007, R) |
|
| 9 |
Moon 2009, R) |
|
| 10 |
The Fog of War - Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Monsters 2010, R) |











