My Favorite Movies


  etliv21's Rating My Rating
1
Definitely, Maybe 2008,  PG-13)
2
No Reservations 2007,  PG)
3
Kung Fu Panda 2008,  PG)
Kung Fu Panda
Best animation I've seen so far!
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
5
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
6
Just Friends 2005,  PG-13)
7
The Game Plan 2007,  PG)
8
Cloverfield 2008,  PG-13)
9
The Last Kiss 2006,  R)
10
Accepted 2006,  PG-13)
11
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
12
Eurotrip 2004,  R)
13
Mischief 1985,  R)
14
Win A Date With Tad Hamilton! 2004,  PG-13)
15
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
16
Punch-Drunk Love 2002,  R)
17
Shaun of the Dead 2004,  R)
18
The Matrix 1999,  R)
19
The Secret of My Success 1987,  PG-13)
The Secret of My Success
I love this film! One of J. Fox's Best!
20
Before Sunrise 1995,  R)
21
(500) Days of Summer 2009,  PG-13)
22
The Lake House 2006,  PG)
23
The Beach 2000,  R)
24
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
25
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
26
Cashback 2006,  R)
27
Stardust 2007,  PG-13)
28
Serendipity 2001,  PG-13)
29
Pleasantville 1998,  PG-13)
30
Back to the Future 1985,  PG)
31
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
If you always drift off into your own fantasy, you'll like this! Audrey Tautou is soooooooooo adorable!
32
WALL-E 2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments