My Favorite Movies


  ethnaangel's Rating My Rating
1
Clueless 1995,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
4
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
7
Finding Neverland 2004,  PG)
8
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
10
Elizabethtown 2005,  PG-13)
11
Troy 2004,  R)
12
Pride and Prejudice 2003,  PG)
13
The Calcium Kid 2004,  R)
14
The Dirt Bike Kid 1986,  PG)
15
The Wonderful World of the Brothers Grimm 1962,  G)
16
That's So Raven - Raven's House Party 2005,  G)
17
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
18
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
19
Shark Tale 2004,  PG)
20
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
21
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
22
Raising Helen 2004,  PG-13)
23
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
24
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
25
There Goes My Baby 1994,  R)
26
The Baby-Sitters Club 1995,  PG)
27
Bringing Up Baby 1938,  Unrated)
28
Nobody's Baby 2001,  R)
Nobody's Baby
this is a brill film about a guy that finds a baby in a crash and grows attached when is friend wants to use the baby as a gold mine

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments