My Favorite Movies


  Esquire329's Rating My Rating
1
Asunder 1999,  R)
2
Scarface 1983,  R)
Scarface
True classic
3
Love and Basketball 2000,  PG-13)
4
I Think I Love My Wife 2007,  R)
I Think I Love My Wife
Funny with some reality to it
5
Beef 2003,  R)
6
Cornbread, Earl and Me (Hit the Open Man) 1975,  PG)
Cornbread, Earl and Me (Hit the Open Man)
Classic
7
Friday Night Lights 2004,  PG-13)
8
Deep Cover 1992,  R)
9
Remember the Titans 2000,  PG)
10
Donnie Brasco 1997,  R)
11
In Too Deep 1999,  R)
12
Friday Foster 1975,  R)
13
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
14
Jungle Fever 1991,  R)
15
Foxy Brown 1974,  R)
16
Friday 1995,  R)
17
Biker Boyz 2003,  PG-13)
18
Any Given Sunday 1999,  R)
19
Why Do Fools Fall In Love 1998,  R)
20
Harlem Nights 1989,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments