Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  espi0na9e's Rating My Rating
1
L: Change the World 2008,  Unrated)
L: Change the World
L Is Soooo great!!!
2
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
Great movie....
Luv L!!
3
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2)
Great Movie...
Luv L..
4
Death Note (Desu nôto) 2006,  Unrated)
Death Note (Desu nôto)
Sugoi da yo....
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
great movie..
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Great movie..
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
nice..
8
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
Luv anime..
9
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo!
ne...
10
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
I.. luv.. anime !
11
Castle in the Sky 1989,  PG)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Great movie
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Great !!
14
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
yeah,yeah.. what a great movie...
15
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010,  PG)
16
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
18
Bleach (TV SHOW) 2004,  Unrated)
Bleach (TV SHOW)
Great movie..luv anime !!
19
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
Great movie,,,
20
Naruto: The Lost Story 2007,  Unrated)
Naruto: The Lost Story
Luv it...
21
Do Re Mi Fa Sol La Si Do 2006,  Unrated)
Do Re Mi Fa Sol La Si Do
Great dorama...
sugoi ne..
22
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
Cardcaptor Sakura - The Movie
great movie...
23
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
good
24
Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages 2005,  Unrated)
Tsubasa Chronicle the Movie: The Princess of the Country of Birdcages
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
25
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) 2000,  Unrated)
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate)
uuuuuuuuuuuu
26
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
Great..
27
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
great movie,, wanna watch it anymore!
28
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
I luv anime !
29
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
I luv anime !!
30
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) 2007,  Unrated)
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie)
jhsdgcushgfb
31
Naruto the Movie 3 2006,  Unrated)
32
Bleach: The DiamondDust Rebellion (Bleach: The Movie 2) (Gekijô ban Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mô hitotsu no hyôrinmaru) 2007,  Unrated)
Bleach: The DiamondDust Rebellion (Bleach: The Movie 2) (Gekijô ban Bleach: The DiamondDust Rebellion - Mô hitotsu no hyôrinmaru)
Great....
33
Hana yori dango: Fainaru, (Boys Over Flowers: Final) 2008,  PG)
Hana yori dango: Fainaru, (Boys Over Flowers: Final)
U have to watch this!
34
Coraline 2009,  PG)
Coraline
Kakkoi!!!!!
35
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody
Great movie... Luv anime !
36
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
I like the movie!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments