My Favorite Movies
| eskimodaffy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 2 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 3 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 4 |
The Castle 1997, R) |
|
| 5 |
Two Hands 1999, R) |
|
| 6 |
My Year Without Sex 2009, Unrated) |
|
| 7 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 9 |
Noise 2007, Unrated) |
|
| 10 |
The Sting 1973, PG) |
|
| 11 |
Varsity Blues 1999, R) |
|
| 12 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 13 |
Blow 2001, R) |
|
| 14 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 15 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 16 |
2:37 2006, Unrated) |
|
| 17 |
Chopper 2000, R) |
|
| 18 |
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988, PG-13) |
|
| 19 |
Lars and the Real Girl 2007, PG-13) |



















