Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Eruruu's Rating My Rating
1
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
i love the story and the backgrounds look so real even if it's just and anime. i have to say it's my favorit movie ever!!!!^^
2
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
sooo Awsome!!! i love this movie!!!!! Howl is sexy hehe^^
3
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
5
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
this movie is way to awsome!!! FullMetal Alchemist is one of my favorit animes...
6
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
this movie is so cute^^ I like Totoro he's so big and cute.. and the little girls have so much energie that they make me laugh...
7
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
This movie is so awsome!!!!! it looks just like in my world i made myself...
8
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
9
Practical Magic 1998,  PG-13)
10
Love Hina 2004,  Unrated)
11
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
12
So Close 2003,  R)
13
Highlander - Endgame 2000,  R)
14
Returner (Ritana) 2002,  R)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
17
Anne of Green Gables 1985,  G)
18
Anne of Green Gables - The Sequel (Anne of Avonlea) 1987,  G)
19
Anne of Green Gables: The Continuing Story 2000,  Unrated)
20
Tales from Avonlea - Beginnings 2004,  Unrated)
21
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
22
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
23
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
24
Labyrinth 1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments