Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  errivs283's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
Batman Begins 2005,  PG-13)
4
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
5
Casino Royale 2006,  PG-13)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
7
Aladdin 1992,  G)
8
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
9
Eurotrip 2004,  R)
10
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
11
Fantastic Four 2005,  PG-13)
12
Ghost Rider 2007,  PG-13)
13
Honey 2003,  PG-13)
14
Ice Age 2002,  PG)
15
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
16
Mean Girls 2004,  PG-13)
17
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
18
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
19
Mulan 1998,  G)
20
National Treasure 2004,  PG)
21
Night at the Museum 2006,  PG)
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
25
Remember the Titans 2000,  PG)
26
Rent 2005,  PG-13)
27
Resident Evil 2002,  R)
28
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
29
Rocky Balboa 2006,  PG)
30
Rush Hour 1998,  PG-13)
31
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
32
School of Rock 2003,  PG-13)
33
Secret Window 2004,  PG-13)
34
Shark Tale 2004,  PG)
35
Signs 2002,  PG-13)
36
Silent Hill 2006,  R)
37
Sin City 2005,  R)
38
Sleepy Hollow 1999,  R)
39
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
40
The Amityville Horror 2005,  R)
41
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
42
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
43
The Exorcist 1973,  R)
44
The Grudge 2004,  PG-13)
45
The Grudge 2 2006,  PG-13)
46
The Lion King 1994,  G)
47
The Little Mermaid 1989,  G)
48
The Mummy 1999,  PG-13)
49
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
50
The Notebook 2004,  PG-13)
51
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
52
The Ring 2002,  PG-13)
53
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
54
The Wizard of Oz 1939,  G)
55
Toy Story 1995,  G)
56
Underworld 2003,  R)
57
Underworld: Evolution 2006,  R)
58
V for Vendetta 2006,  R)
59
Van Helsing 2004,  PG-13)
60
X-Men 2000,  PG-13)
61
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
62
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
63
You've Got Mail 1998,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments