My Favorite Movies


  erikaweavers's Rating My Rating
1
Poseidon 2006,  PG-13)
Poseidon
I own this movie
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I already seen it. I love all the Series...so far.
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
It is a really good movie!!!
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I own it.
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I really liked this movie. I really like fantasy stories and all of that, and plus, I own all of the Harry Potter Series so far, even the books! LOL.
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
I also own this movie. As I said in one of my reviews, I own all the movies and books so far.
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
9
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
I own it. Awesome!
10
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
I also own all of the Terminator Series! I just love them!
11
The Terminator 1984,  R)
12
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
13
8 Mile 2002,  R)
14
50 First Dates 2004,  PG-13)
15
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
I own this movie...one of my favourites!
16
Sin City 2005,  R)
17
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
18
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
19
White Chicks 2004,  PG-13)
20
Wedding Crashers 2005,  R)
21
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
22
Shrek 2 2004,  PG)
23
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
24
American Pie 1999,  R)
25
The Longest Yard 2005,  PG-13)
26
School of Rock 2003,  PG-13)
27
Mean Girls 2004,  PG-13)
28
King Kong 2005,  PG-13)
29
Scary Movie 2000,  R)
30
Finding Nemo 2003,  G)
31
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
32
How High 2001,  R)
How High
I thought it was one of the funniest movies I have ever seen!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments