My Favorite Movies
| erik93's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 2 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 3 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 4 |
Office Space 1999, R) |
|
| 5 |
The Iron Giant 1999, PG) |
|
| 6 |
RoboCop 1987, R) |
|
| 7 |
Dark City 1998, R) |
|
| 8 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 9 |
TRON 1982, PG) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 17 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 18 |
Big Trouble in Little China 1986, PG-13) |

















