My Favorite Movies
| ericmonceaux's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Trek 2009, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 9 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 12 |
Over the Top 1986, PG) |
|
| 13 |
Waiting 2005, R) |
|
| 14 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007, PG) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
Troy 2004, R) |
|
| 17 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 18 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 19 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 20 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 21 |
American History X 1998, R) |
|
| 22 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |






















