My Favorite Movies


  ericktrocito's Rating My Rating
1
Star Trek 2009,  PG-13)
2
Babe 1995,  G)
3
The Matrix 1999,  R)
4
The Crow 1994,  R)
5
Dark City 1998,  R)
6
Equilibrium 2002,  R)
7
Fireworks (Hana-bi) 1997,  R)
8
Bringing Out the Dead 1999,  R)
9
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
10
Sleepy Hollow 1999,  R)
11
Unbreakable 2000,  PG-13)
12
U Turn 1997,  R)
13
Transformers 2007,  PG-13)
14
Shallow Grave 1994,  R)
15
300 2007,  R)
16
Fight Club 1999,  R)
17
Pulp Fiction 1994,  R)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Sin City 2005,  R)
20
Little Miss Sunshine 2006,  R)
21
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
22
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
23
True Romance 1993,  R)
24
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
25
Children of Men 2006,  R)
26
Pan's Labyrinth 2006,  R)
27
The Transporter 2002,  PG-13)
28
The Fifth Element 1997,  PG-13)
29
Léon (The Professional) 1994,  R)
30
Nikita (La Femme Nikita) 1990,  R)
31
Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes 2001,  Unrated)
32
Cloverfield 2008,  PG-13)
33
Kung Fu Panda 2008,  PG)
34
The Incredibles 2004,  PG)
35
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments