My Favorite Movies


  ericajaime's Rating My Rating
1
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
Favorite movie ever!
2
The Silence of the Lambs 1991,  R)
The Silence of the Lambs
Unbelievable!
3
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
I wanna Kombi!!!
4
Red Dragon 2002,  R)
Red Dragon
Creepy!!!!
5
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
One of my favorites
6
Remember the Titans 2000,  PG)
7
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
One of his finest acts
8
Independence Day 1996,  PG-13)
Independence Day
Cool movie, freaked me out the first time I saw it
9
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
Even better then the series
10
Galaxy Quest 1999,  PG)
Galaxy Quest
Freakin' funny
11
Casablanca 1942,  PG)
12
Black Sheep 2006,  R)
Black Sheep
Hahahaha I can relate to that!
13
Dances With Wolves 1990,  PG-13)
Dances With Wolves
Loved it, a moving film

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments