Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. ericadcock
  2. ERIC

Give list a short description

  ericadcock's Rating My Rating
1
Beyond the Law 1992,  R)
2
The Boondock Saints 2000,  R)
3
Debbie Does Dallas: Uncovered 2005,  Unrated)
4
Bad Boy Bubby 1993,  Unrated)
5
Juno 2007,  PG-13)
6
The Punisher 2004,  R)
7
The Dirty Dozen 1967,  Unrated)
8
Dirty Dozen: The Next Mission 1985,  Unrated)
9
Hustler Squad (The Dirty Half Dozen) 1976,  R)
10
Red Dawn 1984,  PG-13)
11
The Toxic Avenger 1985,  R)
12
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie 1989,  R)
13
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV 2000,  R)
14
The Toxic Avenger, Part II 1989,  R)
15
Toxic Crusaders: The Movie 2002,  Unrated)
16
The Toxic Avenger, Part 3 2002,  R)
17
Zombie Beach Party (Enter... Zombie King!) 2003,  Unrated)
18
Hua Jai Tor Ra Nong (The Adventures of Iron Pussy) 2003,  Unrated)
19
Kiseichuu: kiraa pusshii (Sexual Parasite: Killer Pussy) 2005,  Unrated)
20
Jussi Pussi 1970,  Unrated)
21
Acid Bath: Double Live Bootleg 2002,  Unrated)
22
Office Space 1999,  R)
23
Killer Klowns from Outer Space 1988,  PG-13)
24
Muppets From Space 1999,  G)
25
Space Truckers 1997,  PG-13)
26
Morons from Outer Space 1985,  PG-13)
27
Dirty Love 2004,  R)
28
Dirty Filthy Love 2004,  R)
29
Dirty Harry 1971,  R)
30
Dirty Rotten Scoundrels 1988,  PG)
31
Angels with Dirty Faces 1938,  Unrated)
32
Dirty Sanchez: The Movie 2007,  R)
33
Dirty Tiger, Crazy Frog 1978,  Unrated)
34
Hot Fuzz 2006,  R)
35
Wet Hot American Summer 2001,  R)
36
Run Fatboy Run 2008,  PG-13)
37
Midnight Run 1988,  R)
38
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
39
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
40
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004,  R)
41
This Boy's Life 1993,  R)
42
Death Cab for Cutie: Directions 2006,  Unrated)
43
Death Proof 2007,  R)
44
Sudden Death 1995,  R)
45
Death Wish 1974,  R)
46
Death of a Salesman 1985,  PG)
47
Death Wish 4: The Crackdown 1987,  R)
48
Death Wish 3 1985,  R)
49
Death Wish 2 1982,  R)
50
The Shining 1980,  R)
51
Black Snake Moan 2007,  R)
52
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 2007,  R)
53
Grindhouse 2007,  R)
54
The Man from O.R.G.Y. (The Real Gone Girls) 1970,  R)
55
Real Men 1987,  PG-13)
56
Better Off Dead 1985,  PG)
57
Say Anything... 1989,  PG-13)
58
Empire Records 1995,  PG-13)
59
Last Man Standing 1996,  R)
60
12 Angry Men (Twelve Angry Men) 1957,  Unrated)
61
12 Angry Men 1997,  PG-13)
62
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments