My Favorite Movies


  ericacrisp1's Rating My Rating
1
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
2
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
3
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
4
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
5
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
6
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
7
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
8
Friday the 13th 1980,  R)
9
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
10
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
11
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
12
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
13
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
14
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
15
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
16
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
17
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
18
Jason X 2001,  R)
19
Freddy vs. Jason 2003,  R)
20
The Exorcist 1973,  R)
21
Exorcist II - The Heretic 1977,  R)
22
Candyman 1992,  R)
23
Candyman 2 - Farewell to the Flesh 1995,  R)
24
Candyman 3: Day of the Dead 1999,  R)
25
Wishmaster 2: Evil Never Dies 1999,  R)
26
Wes Craven Presents Wishmaster 1997,  R)
27
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled 2002,  R)
28
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell 2001,  R)
29
Hellraiser 1987,  R)
30
Hellraiser - Bloodline 1996,  R)
31
Hellraiser - Deader 2004,  R)
32
Hellraiser VI - Hellseeker 2001,  R)
33
Hellraiser - Hellworld 2005,  R)
34
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992,  R)
35
Hellraiser - Inferno 2000,  R)
36
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
37
Eddie Murphy Delirious 1983,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments