My Favorite Movies
| erasorhed's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Secretary 2002, R) |
|
| 2 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 7 |
Apt Pupil 1998, R) |
|
| 8 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 9 |
The Happiness of the Katakuris 2001, R) |
|
| 10 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 11 |
Ghost in the Shell 1996, R) |
|
| 12 |
Ghost in the Shell 2 - Innocence 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2005, Unrated) |
|
| 14 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 15 |
Samurai X - Trust , Unrated) |
|
| 16 |
Samurai X - Betrayal , Unrated) |
|
| 17 |
Boiler Room 2000, R) |
|
| 18 |
Crank 2006, R) |
|
| 19 |
Ju-on: The Grudge 2003, R) |
|
| 20 |
Ju-on: The Grudge 2 (Ju-on 2) 2003, R) |
|
| 21 |
Ringu (Ring) 1998, Unrated) |
|
| 22 |
Ringu 2 (Ring 2) 1999, Unrated) |
|
| 23 |
Ringu 0 2001, Unrated) |
|
| 24 |
Depeche Mode: Touring the Angel 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Returner (Ritana) 2002, R) |

























