My Favorite Movies


  1. Enlimi
  2. Jan

Give list a short description

  Enlimi's Rating My Rating
1
Tais-Toi 2003,  Unrated)
2
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) 2003,  R)
3
Casino 1995,  R)
Casino
a manual for competent managers
4
Forrest Gump 1994,  PG-13)
5
Angel Heart 1987,  R)
6
Casablanca 1942,  PG)
7
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
8
Oldboy 2004,  R)
9
The Godfather 1972,  R)
10
Raging Bull 1980,  R)
11
True Romance 1993,  R)
12
3:10 to Yuma 2007,  R)
13
Saturday Night Fever 1977,  R)
14
Volver 2006,  R)
15
Into the Wild 2007,  R)
16
Kung Fu Panda 2 2011,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments