My Favorite Movies
Give list a short description
| engee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sydney White 2007, PG-13) |
|
| 2 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 3 |
It's a Boy Girl Thing 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Becoming Jane 2007, PG) |
|
| 7 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 8 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Nanny McPhee 2006, PG) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Peter Pan 2003, PG) |
|
| 13 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 14 |
The Parent Trap 1998, PG) |
|
| 15 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 16 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 18 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) , Unrated) |
|
| 19 |
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |





















