My Favorite Movies
| ENC84's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 7 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 8 |
Doctor Zhivago 2002, Unrated) |
|
| 9 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 10 |
Revenge 1990, R) |










