My Favorite Movies
| en4cer24's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 2 |
A Man Apart 2006, R) |
|
| 3 |
300 2007, R) |
|
| 4 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 6 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 7 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 9 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 10 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 11 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 13 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 14 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 16 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 17 |
Scream 1996, R) |
|
| 18 |
Any Given Sunday 1999, R) |
|
| 19 |
The Recruit 2003, PG-13) |
|
| 20 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 21 |
Major Payne 1995, PG-13) |
|
| 22 |
Major League 1989, R) |
|
| 23 |
Beerfest 2006, R) |
|
| 24 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 25 |
Schindler's List 1993, R) |

























