Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Emylizabeth's Rating My Rating
1
Pride and Prejudice 2005,  PG)
2
Batman Begins 2005,  PG-13)
3
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
4
Grease 1978,  PG)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
Practical Magic 1998,  PG-13)
7
Blood and Donuts 1995,  R)
Blood and Donuts
Awsome movie! Go Janis!
8
Penelope 2006,  PG)
9
Braveheart 1995,  R)
10
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
11
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
The middle is sooooo cheesy but in a good way, my stomach hurt from laughing. And I love this movie.
12
The Matrix 1999,  R)
13
V for Vendetta 2006,  R)
14
Armageddon 1998,  PG-13)
15
Troy 2004,  R)
16
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
17
Tuck Everlasting 2002,  PG)
18
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
19
Juno 2007,  PG-13)
Juno
My Fav movie of 2008, HILARIOUS
20
Across the Universe 2007,  PG-13)
21
Anastasia 1997,  G)
22
Brave New Girl 2004,  PG-13)
23
Interview with the Vampire 1994,  R)
24
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
25
A Walk to Remember 2002,  PG)
26
Spice World 1997,  PG)
27
The Secret Life of Bees 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments