My Favorite Movies
| emskieZHU's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 3 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 6 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 10 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 12 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 13 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 14 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 19 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 21 |
Signs 2002, PG-13) |





















