My Favorite Movies
| EmoBaby69's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 6 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 7 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 8 |
The Phantom of the Opera 1989, R) |
|
| 9 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 12 |
The Texas Chainsaw Massacre 1974, R) |
|
| 13 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 14 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 15 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 16 |
High School Musical 2 2007, G) |
|
| 17 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 18 |
The Santa Clause 1994, PG) |
|
| 19 |
Monster House 2006, PG) |
|
| 20 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 21 |
Mulan 1998, G) |
|
| 22 |
Mulan II 2004, G) |
|
| 23 |
Holes 2003, PG) |























