My Favorite Movies
| emmypoo1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 4 |
The Spongebob Squarepants Movie 2004, PG) |
|
| 5 |
Cheech & Chong's Next Movie 1980, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 10 |
Lord of the Flies 1963, Unrated) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Be Cool 2005, PG-13) |












