My Favorite Movies
| emmylou27's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 2 |
Memento 2000, R) |
|
| 3 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Scarface 1983, R) |
|
| 6 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 8 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 9 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Game 1997, R) |
|
| 11 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 13 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 16 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 18 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 19 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 22 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 25 |
The Breakfast Club 1985, R) |

























