My Favorite Movies


  emmataylor06's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
This is one of the best films I have seen so far!!
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
One of the best films there is.
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
One of the best films there is.
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
This is an amazing film.
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Brilliant film.
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
One of my favourite films. Never get bored of it.
7
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker)
One of the best films there is.
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
One of the best films there is. Love it.
9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
This is one great film. Love it.
10
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
Who wouldn't love this film. It has everything you could ask for.
11
Eragon 2006,  PG)
Eragon
One of the best films there is. This is an amazing film.
12
Like Mike 2002,  PG)
Like Mike
This is one of my favourite films.
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Love it.
14
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Love it.
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Who wouldn't like this film.
16
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Ace film.
17
Big Fat Liar 2002,  PG)
Big Fat Liar
One of the best films there is. Everyone should watch it.
18
Air Bud 1997,  PG)
Air Bud
Brilliant film. This is an excellent film and is one for all the family. This is the first of five films but the others are just as good. Everyone should see this film.
19
Balto 1996,  G)
Balto
Great film.
20
Good Boy! 2003,  PG)
Good Boy!
This is an amazing film and has something for everyone.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments