My Favorite Movies
| emmalcullen82's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 3 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 8 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Bedazzled 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 12 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 13 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 14 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |
|
| 15 |
The Hangover 2009, R) |
|
| 16 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 20 |
The Twilight Saga: Eclipse 2010, PG-13) |
|
| 21 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 22 |
Twilight 2008, PG-13) |






















