My Favorite Movies


  Emma777's Rating My Rating
1
1 Giant Leap 2002,  Unrated)
2
The Butterfly Effect 2004,  R)
3
Orange County 2002,  PG-13)
4
Angels in America 2004,  Unrated)
5
Traveling Man 1989,  Unrated)
6
Raising Cain 1992,  R)
7
Zoolander 2001,  PG-13)
8
Beetlejuice 1988,  PG)
9
Batman 1989,  PG-13)
10
The Craft 1996,  R)
The Craft
Loved it.
11
Batman Returns 1992,  PG-13)
12
When Harry Met Sally 1989,  R)
13
Wild At Heart 1990,  R)
14
Y Tu Mamá También 2001,  R)
Y Tu Mamá También
It was awesome.
15
Night Tide 1963,  Unrated)
16
Permanent Midnight 1998,  R)
17
Annie Hall 1977,  PG)
18
Blue Steel 1990,  R)
19
The Weather Man 2005,  R)
20
Defending Your Life 2001,  PG)
21
Diabolique 1996,  R)
22
Frida 2002,  R)
23
Memphis Belle 1990,  PG-13)
24
Peggy Sue Got Married 1986,  PG)
Peggy Sue Got Married
Loved it
25
Swept Away 2002,  R)
26
The Dream Team 1989,  PG-13)
27
Tropic Thunder 2008,  R)
28
Mrs. Harris 2005,  Unrated)
29
The Darwin Awards 2006,  R)
30
She-Devil 1989,  PG-13)
31
Roman Holiday 1953,  Unrated)
32
Hot Rod 2007,  PG-13)
33
Man About Town 2005,  R)
34
Vanilla Sky 2001,  R)
35
Barfly 1987,  R)
36
Coffy 1973,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments