My Favorite Movies


  emilysny's Rating My Rating
1
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
2
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004,  R)
3
The X-Files - Fight the Future 1998,  PG-13)
4
Just Friends 2005,  PG-13)
5
28 Days Later 2002,  R)
6
Bottle Rocket 1996,  R)
7
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
8
Wedding Crashers 2005,  R)
9
Donnie Darko 2001,  R)
10
Requiem for a Dream 2000,  R)
11
Harriet the Spy 1996,  PG)
12
Ghost World 2001,  R)
13
The Dead Next Door 1989,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments