Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  emily4521's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
The best of the Pirate movies and set for a possible 4th one
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
5
Ghost Rider 2007,  PG-13)
6
Cry-Baby 1990,  PG-13)
7
X-Men 2000,  PG-13)
8
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
9
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
10
Fantastic Four 2005,  PG-13)
11
Friday the 13th 1980,  R)
12
Tremors 1990,  R)
13
The Princess Bride 1987,  PG)
14
The Fifth Element 1997,  PG-13)
15
Singin' in the Rain 1952,  G)
16
Halloween 1978,  R)
17
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
Whole series is good
18
Night at the Museum 2006,  PG)
19
Secret Window 2004,  PG-13)
20
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
21
Final Destination 3 2006,  R)
22
The Prestige 2006,  PG-13)
23
Eragon 2006,  PG)
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
25
Sin City 2005,  R)
26
Wish Upon a Star 1996,  PG)
27
Once Upon a Mattress 2005,  PG)
Once Upon a Mattress
When there is nothing to watch this always ends up in the DVD player
28
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
29
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
A very good movie.
30
Resident Evil 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments