My Favorite Movies
| emeraldtokyo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Puppet Master 1989, R) |
|
| 2 |
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations) 1991, R) |
|
| 3 |
Puppet Master III: Toulon's Revenge 1991, R) |
|
| 4 |
Puppet Master IV (Puppet Master 4) 1993, R) |
|
| 5 |
Puppet Master V (Puppet Master 5: The Final Chapter) 1994, R) |
|
| 6 |
Retro Puppet Master (Puppet Master 7) 1999, PG-13) |
|
| 7 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 8 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 9 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 16 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 17 |
Earth Girls Are Easy 1989, PG) |
|
| 18 |
Stooges:Men Behind the Mayhem 2004, Unrated) |
|
| 19 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |



















