My Favorite Movies


  emcbr03's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
Seven (Se7en) 1995,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
4
The Untouchables 1987,  R)
5
Sleepers 1996,  R)
6
Platoon 1986,  R)
7
Casualties of War 1989,  R)
8
Apocalypse Now 1979,  R)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
Kiss The Girls 1997,  R)
11
Along Came a Spider 2001,  R)
12
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
13
Pay It Forward 2000,  PG-13)
14
American History X 1998,  R)
15
Me, Myself & Irene 2000,  R)
16
Liar Liar 1997,  PG-13)
17
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
18
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
19
Braveheart 1995,  R)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
23
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
24
Rocky 1976,  PG)
25
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
27
Cape Fear 1991,  R)
28
Taxi Driver 1976,  R)
29
Love Actually 2003,  R)
30
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
31
Wedding Crashers 2005,  R)
32
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
33
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
34
Pretty Woman 1990,  R)
35
Stand by Me 1986,  R)
36
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
37
The Notebook 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments