My Favorite Movies
| emamian's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
300 2007, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 6 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 7 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 13 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Old School 2003, R) |
|
| 16 |
Sin City 2005, R) |
|
| 17 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 19 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 20 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 21 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 24 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 25 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 26 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 27 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |



























