My Favorite Movies


  elvisap's Rating My Rating
1
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
2
Jailhouse Rock 1957,  Unrated)
Jailhouse Rock
love l film, love him
3
G.I. Blues 1960,  PG)
G.I. Blues
love l film, love him
4
It Happened at the World's Fair 1963,  Unrated)
It Happened at the World's Fair
love l film, love him
5
Girls! Girls! Girls! 1962,  PG)
Girls! Girls! Girls!
love l film, love him
6
Fun in Acapulco 1963,  PG)
Fun in Acapulco
love l film, love him
7
Roustabout 1964,  PG)
Roustabout
love l film, love him
8
Speedway 1968,  G)
Speedway
love l film, love him
9
Easy Come, Easy Go 1967,  PG)
Easy Come, Easy Go
love l film, love him
10
Viva Las Vegas 1964,  PG)
Viva Las Vegas
love l film, love him
11
Kid Galahad 1962,  Unrated)
Kid Galahad
love l film, love him
12
Charro! 1969,  PG)
Charro!
love l film, love him
13
Live a Little, Love a Little 1968,  PG)
Live a Little, Love a Little
love l film, love him
14
Clambake 1967,  G)
Clambake
love l film, love him
15
Girl Happy 1965,  Unrated)
Girl Happy
love l film, love him
16
Follow That Dream 1961,  Unrated)
Follow That Dream
love l film, love him
17
Flaming Star 1960,  PG)
Flaming Star
love l film, love him
18
King Creole 1958,  PG)
King Creole
great i love it and him!!!!!!!!!!!!!111
19
Blue Hawaii 1961,  PG)
Blue Hawaii
love l film, love him
20
Love Me Tender 1956,  Unrated)
Love Me Tender
love l film, love him
21
Paradise, Hawaiian Style 1966,  G)
Paradise, Hawaiian Style
love l film, love him
22
Double Trouble 1967,  G)
Double Trouble
love l film, love him
23
Change of Habit 1969,  R)
Change of Habit
love l film, love him
24
The Trouble with Girls (and How to Get Into It) 1969,  PG)
The Trouble with Girls (and How to Get Into It)
love l film, love him
25
Stay Away, Joe 1968,  PG)
Stay Away, Joe
love l film, love him
26
Harum Scarum (Harem Holiday) 1965,  PG)
Harum Scarum (Harem Holiday)
love l film, love him
27
Wild in the Country 1961,  PG)
Wild in the Country
love l film, love him
28
Loving You 1957,  G)
Loving You
love l film, love him
29
Elvis: That's the Way It Is 1999,  PG)
Elvis: That's the Way It Is
gr8 concert as usual and even beta as it has rehearsal ( him havin fun ,lafs, splitin his trouses and fallin of chair and chucking wata at bcking singas 4 laf. gr8!
30
Elvis - His Best Friend Remembers 2002,  Unrated)
Elvis - His Best Friend Remembers
upsettin and gd
31
Elvis: King of Entertainment 2002,  Unrated)
Elvis: King of Entertainment
gr8
32
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
33
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
brill luv it and michael in it
34
Labyrinth 1986,  PG)
35
Father of the Bride 1991,  PG)
36
Léon (The Professional) 1994,  R)
37
Pretty Woman 1990,  R)
38
The Return of the Pink Panther 1975,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments