My Favorite Movies
| Elsashoni's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 3 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 4 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Ninth Gate 1999, R) |
|
| 6 |
See No Evil 2006, R) |
|
| 7 |
Blade 1998, R) |
|
| 8 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 9 |
Robots 2005, PG) |
|
| 10 |
The Secret Garden 1993, PG) |
|
| 11 |
Robin Hood: Men in Tights 1993, PG-13) |
|
| 12 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 13 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 14 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 15 |
Sinbad and the Eye of the Tiger 1977, G) |
|
| 16 |
The Golden Voyage of Sinbad 1973, G) |
|
| 17 |
Jason and the Argonauts 2000, Unrated) |
|
| 18 |
Quatermass and the Pit (Five Million Years to Earth)(The Mind Benders) 1967, Unrated) |
|
| 19 |
Dead Silence 2006, R) |
|
| 20 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |



















