Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  elllf's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
2
How To Be 2008,  Unrated)
3
Yes Man 2008,  PG-13)
4
Factory Girl 2006,  R)
5
The Edge of Love 2008,  R)
6
Jumper 2008,  PG-13)
7
Awake 2007,  R)
8
Atonement 2007,  R)
9
Pride and Prejudice 2005,  PG)
10
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
13
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
14
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
16
Sleepy Hollow 1999,  R)
17
From Hell 2001,  R)
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
20
The Duchess 2008,  PG-13)
21
Wanted 2008,  R)
22
Juno 2007,  PG-13)
23
A Cinderella Story 2004,  PG)
24
Step Up 2006,  PG-13)
25
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
26
Little Ashes 2008,  R)
27
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
28
Hors de Prix (Priceless) 2006,  PG-13)
29
White Oleander 2002,  PG-13)
30
Hairspray 2007,  PG)
31
Vanity Fair 2004,  PG-13)
32
Confessions of a Shopaholic 2009,  PG)
33
The Uninvited 2009,  PG-13)
34
Changeling 2008,  R)
35
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
36
Interview with the Vampire 1994,  R)
37
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
38
17 Again 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments