Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  elliestylus's Rating My Rating
1
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
2
Hairspray 2007,  PG)
3
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
5
Finding Neverland 2004,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
8
Flushed Away 2006,  PG)
9
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
10
Love Actually 2003,  R)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
13
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
14
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
15
50 First Dates 2004,  PG-13)
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
19
Grease 1978,  PG)
20
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
21
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
22
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
23
Saw 2004,  R)
24
Saw III 2006,  R)
25
Saw II 2005,  R)
26
Grease 2 1982,  PG)
27
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments